top of page

Ebu Hüddam Abdulkadir Hoca ile huzura kavuşmak için ...

0534 361 2642

MUSKA NEDİR?

Muska, içerisinde Ayet-i Kerimelerin, Peygamber Efendimizin (S.A.V.) mûbarek dualarının bulunduğu özellikle Cebrail (A.S.) tarafından hastalık, büyünazarcinlerden kurtulma gibi konular hakkında öğretilen ve dönemin şartlarına göre üzerine yazı yazılabilecek (deri, kumaş, kağıt vb.) şeylere Kur’an-ı Kerim Ayetlerinin ve Hadislerin yazıldığı, üzerinde taşıyana huzur, güven, korunma ve psikolojik rahatlama telkin etme amaçlı uygulamalara yer verilen genel isimdir.

Kur’an-ı kerimde, mevcut bulunan âyetlerden yararlanılarak, insanların manevi rahatsızlıklardan kurtulup şifa bulması niyetiyle bazen rulo şeklinde katlanıp, bazen de deriye, bal mumuna sarılarak boyuna, kola, bele ya da bir yere asarak kullanılır.

İlk muskaya örnek olarak Cebrail (A.S.) aracılığıyla Hz. Muhammet’e (S.A.V.) önerilen Cevşen’i göstermek mümkündür. Burada kişiyi koruma amacı ele alınmış olup, takan kimsenin düşmanlarına karşı galip geleceği belirtilmiştir.

MUSKA NASIL YAPILIR?

Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerden ve hadislerden yararlanılarak;

-Hastalıkların şifa bulması

 

-Büyü bozma

-Nazardan korunma

 

-Cinlerden Korunma

 

-İnsanlardan korunma konularında muskalar düzenlenir.

 

Üzülerek belirtmekte fayda vardır ki, bugün elektronik muskaların (!) bile alıcı bulduğu bir dönemde yaşıyoruz. İnsanlarımız öylesine uzaklaştırılmışlar ki çare ve derman için ne duyuyorlarsa ona tutunuyorlar, yıllardır insanlarımıza kadın-erkek olsun, çocuk olsun şifa vermesi niyetiyle adını “MUSKA” koyup sevdiklerine, annelere, eşlere, babalara, çocuklara büyü taşıttıran ve bugün bu işlerden anladığını iddia ederek konuyu bir sektör haline getiren uzmanlar(!) henüz muska’nın tarifini bile yapmaktan acizlerdir.

 

Muska nedir, ne amaçla kullanılır? Vefk nedir, ne amaçla kullanılır? Büyü nedir, ne amaçla yapılır? Bu sorulara cevap verecek bilgilerden tamamen yoksundurlar. Allah esirgesin, kendisinin de farkında olmadığı şekilde kendisini ve taşıyanı şirk’e (Allaha eş koşma) sebep verip hem kendini hem de dünyasını karartmaktadır.

 

Bir muska nasıl ters döner, inanılır gibi değildir … Aslına uygun yazmazsan geçersizdir, kağıt parçası taşırsın. Geriye dönme yoktur. Eğer gerçekten muska ise …

 

Bu bir muska değilde Vefk ise yine böyle bir durum söz konusu değildir, etkisiz kalır, arzunuz yerine gelmez …

 

Ama bu bir büyü ise, işte o zaman durum başka…

 

Yazılanın adını iyi koymak lazım. Bunu taşıyanında ne olduğunu bilmesi lazım. Büyünün adını Muska’ya, Muska’yı Vefk’e karıştırıp çorba yapılırsa insanlar bu işlerden zarar görür.

 

Muska; Allah ve Peygamber kelamıdır. Manevi bir zırhtır, insanlara hiç bir zararı yoktur.

 

Vefk; Dünya hayatı içerisinde insanların olumlu talepleri için düzenlenen ve Müslüman olan Ruhani varlıklardan yardım alınarak hazırlanır. Zararsızdır.

 

Büyü; Yine dünya hayatı için yapılan ancak, tamamen kötü düşüncelerin yer aldığı ve şeytandan destek alınarak yapılan uygulamalardır. Haramdır.

bottom of page